REKLAMA
Znaleziono 551 wyników
W Olsztynie trwa budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Olsztynie trwa budowa dużej, nowoczesnej biogazowni komunalnej [FILM]
W Olsztynie trwa budowa nowoczesnej biogazowni, która ma szansę stać się kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju regionu. Inwestycja wpisuje się w ogólnopolski trend dążenia do większej niezależności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a jej znaczenie wykracza daleko poza samą stolicę województwa warmińsko-mazurskiego.
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadówartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów
Nowa inwestycja w Krakowie czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, to część szerszego projektu – Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych, realizowanego na terenie dawnej Huty im. T. Sendzimira. Za budowę odpowiada Grupa NDI, która podpisała właśnie kontrakt z inwestorem, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Krakowie.
firma
Pokaż firmę
Auto Skup Bielsko - Skup samochodów na złom | autozlombielsko.pl
Bielsko-Biała, Malczewskiego 12
Rusza budowa Centrum Energii Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Energii Włocławek
W czwartek, 4 grudnia, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca budowę nowoczesnego Centrum Energii Włocławek (CEW), Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Inwestycja realizowana przez firmę PreZero Polska we Włocławku będzie miała kluczowe znaczenie dla całego regionu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności gospodarki odpadami i transformacji energetycznej.
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
13 marca 2024 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 150. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „STALZŁOM”.
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Wrocław: Co dalej z zabytkową wieżą ciśnień na Borku? Jest w rękach grupy Adamietzartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Co dalej z zabytkową wieżą ciśnień na Borku? Jest w rękach grupy Adamietz
Ponadstuletni obiekt stojący przy alei Wiśniowej pod koniec ubiegłego wieku trafił do prywatnego inw...
Wzgórze Gajowickie Pafawaginwestycja
Pokaż inwestycję
Wzgórze Gajowickie Pafawag
Wrocław
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii
W województwie śląskim zrealizowana zostanie kolejna wielka inwestycja. W liczących ponad 170 tysięcy mieszkańców Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii. Kwota dofinansowania tego projektu wyniosła blisko 271 mln zł. Realizacja Parku Zielonej Energii, finansowana będzie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, budżetu Miasta Gliwice, środków własnych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. oraz funduszów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Eneris otworzył w woj. śląskim największy zakład recyklingu baterii litowych w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Eneris otworzył w woj. śląskim największy zakład recyklingu baterii litowych w Europie
Kolejna inwestycja z branży elektromobilności w województwie śląskim. Firma Eneris zainaugurowała działalność największego w Europie zakładu recyklingu baterii litowych – Eneris B&R (Batteries & Recycling) w miejscowości Żarki w powiecie myszkowskim.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[wielkopolskie] PTB Nickel wybuduje biurowiec i sortownię firmy Amigoartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] PTB Nickel wybuduje biurowiec i sortownię firmy Amigo
Firma budowlana PTB Nickel została generalnym wykonawcą nowej inwestycji Amigo, producenta i eksport...
Około 32 000 mkw. dla światowego lidera logistyki. Panattoni buduje BTO w Robakowie pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Około 32 000 mkw. dla światowego lidera logistyki. Panattoni buduje BTO w Robakowie pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją szytą na miarę globalnej marki. Światowy lider logistyki skorzysta z 32 000 mkw. powierzchni w ramach obiektu BTO, który powstaje w Robakowie pod Poznaniem. Budowa ruszyła w maju, a już na przełomie 2022 i 2023 r. klient uzyska dostęp do nieruchomości.
Kolejna wielka inwestycja Poczty Polskiej zakończona. Nowy sorter i rozbudowana hala w Lisim Ogonie pod Bydgoszcząartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Poczty Polskiej zakończona. Nowy sorter i rozbudowana hala w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą
Poczta Polska oddała do użytku, w pełni zmodernizowane i wyposażone w nowy sorter, centrum logistyczne w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Koszt inwestycji to ponad 62 mln zł. Jest to już trzeci – po Lublinie i Wrocławiu – obiekt w tym roku, w którym uruchomiono nowoczesną maszynę sortującą.
W Bydgoszczy powstanie wielka biogazowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Bydgoszczy powstanie wielka biogazownia
Miasto Bydgoszcz podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę biogazowni, która odpady roślinne zamieni w ekologiczny gaz i nawóz. Przyjazna dla środowiska inwestycja będzie realizowana we współpracy z gminami Metropolii Bydgoszcz. Na budowę instalacji udało się pozyskać wysokie dofinansowanie europejskie.
Na Dolnym Śląsku powstanie największa i najwyższa zapora w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie największa i najwyższa zapora w Polsce
W województwie dolnośląskim za kilkanaście lat znajdować się będzie największa i najwyższa zapora w Polsce. KGHM Polska Miedź S.A. konsekwentnie, od wielu lat buduje taki obiekt przy zbiorniku Żelazny Most.
Pierwsza w Polsce farma fotowoltaiczna na składowisku odpadów powstanie w Zabrzu!artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza w Polsce farma fotowoltaiczna na składowisku odpadów powstanie w Zabrzu!
Farma powstanie na zamkniętym i zrekultywowanym składowisku odpadów komunalnych w Zabrzu. Teren ten, ze względu na swoją pierwotną funkcję, nie może być wykorzystany pod budownictwo, dzięki czemu jest idealnym miejscem na taką inwestycję. Farma ta będzie doskonałym przykładem, jak w sposób ekologiczny i innowacyjny zagospodarować zdegradowane obszary, a jednocześnie wspierać rozwój energetyki odnawialnej.
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii
W województwie śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii. Należąca do miasta Rybnik spółka miejska – Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego – złożyła wniosek do NFOŚiGW o dofinansowanie budowy instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych w technologii biogazowni. Dofinasowanie tej inwestycji może wynieść 100 mln zł. Budowa jest planowana w dzielnicy Niewiadom.
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie artykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie
EMKA S.A. to polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w odbiorze, transporcie i unieszkodliwianiu odpadów medycznych. Obecnie trwa ostatni etap budowy nowoczesnej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, która powstaje w Gminie Redzikowo na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Hemarpol Trade inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Hemarpol Trade inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem Katowickiej SSE
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, ze wsparciem udzielonym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), a ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to spółka Hemarpol Trade - lider recyklingu metali nieżelaznych.
REKLAMA